Online studium výživy a fitness

Přihlaste se do online studia Fitness a Nutri akademie, která vás naučí kriticky přemýšlet o výživě a cvičení. Obě části nebo i každou zvlášť můžete studovat z pohodlí domova a pod vedením těch největších kapacit v oboru.

Proč studovat s námi

Internet a sociální sítě jsou plné mýtů o výživě a fitness a jen hrstka odborníků se s nimi snaží bojovat. Jsou to nutriční terapeuti, studenti medicíny, fyzioterapeuti, autoři mnoha odborných publikací nebo lidé se silným příběhem.

My jsme je oslovili a společně vytvořili unikátní studijní program, díky kterému jednou provždy porozumíte skladbě jídelníčku či efektivně provedenému tréninku.

Co se naučíte?

Pochopíte základní dělení a význam všech živin

Vše, co jste potřebovali vědět o bílkovinách, sacharidech a tucích včetně jejich ideálního příjmu a poměru.

Praktickou formou si osvojíte základy anatomie

Vysvětlíme si, co při cvičení zapojujeme, na jaké části těla se soustředit a jak správně dýchat.

Naučíte se pracovat s kalorickým příjmem

Ujasníme si pojmy jako bazální metabolismus či kalorický výdej. Vysvětlíme, jak to funguje, a budeme i počítat.

Zacvičíte si doma nebo u stolu v kanceláři

Ukážeme si nejčastější chyby při cvičení a protáhneme i lidi se sedavým zaměstnáním.

Seznámíte se s různými výživovými směry

Prakticky a nestranně o IIFYM, přerušovaném půstu, lowcarb, paleo, detoxech či veganství.

Zvládnete si sami sestavit efektivní trénink

Podíváme se na různé typy tréninku podle toho, jaký cíl sledujete. Ať už jde o sílu, vytrvalost, protahování nebo třeba běh.

Sestavíte si zdravý a vyhovující jídelníček

Pochopíte principy zdravého stravování a budete vědět, po jakých produktech v obchodě sáhnout.

Pochopíte, jak funguje výdej energie při sportu

Ukážeme si, jak nás ovlivňuje výdej energie u každodenních i sportovních aktivit a jak ho měřit.

Nutri

akademie

2 700 Kč

28 videolekcí od nutričních terapeutů a dalších předních odborníků ve výživě

Fitness

akademie

2 700 Kč

28 videolekcí od fyzioterapeutů, trenérů, běžců a dalších fitness profesionálů

FitNut

akademie

4 700 Kč

56 videolekcí, díky kterým komplexně porozumíte výživě a fitness
Ceny akademie jsou vč. DPH a přihlásit se lze kdykoliv.

Ještě váháte?

Nemusíte. Výhody studia celé FitNut akademie už jsme za vás dali dohromady:
2069 minut praktických lekcí
76 doprovodných materiálů
pořadí lekcí si určujete sami
studium si můžete prodloužit
28 špičkových lektorů
6 měsíců přístupu ke studiu
po zvládnutém testu získáte certifikát
dostanete vlastní pracovní sešit

Co říkají studenti

Jsem velmi vděčná za celou FitNut akademii. O zdravý životní styl a cvičení se zajímám již pár let, takže podstatu jsem znala, ale akademie prohloubila mé znalosti a dozvěděla jsem se mnohem více. Překvapilo mě i plno mýtů, kterým jsem také věřila. Lekcemi provází úžasní a zkušení lektoři a je radost je poslouchat. Ráda si ve volné chvíli znovu pár lekcí pustím.

Erika

Absolvovala jsem Nutri akademii a nemám slov! Čekala jsem, že to bude skvělé, ale že tak!? Lekce jsou přednášeny rozumně a zajímavě, některé byly více srozumitelné než jiné, ale vždy je můžete pustit víckrát. O výživu už se zajímám delší dobu a myslela jsem si, že dost věcí znám, ale akademie mi přinesla spoustu nových informací. Pro někoho, kdo se o výživu zajímá, vřele doporučuji!

Eliška

Super zpracování a formát, ve kterém jsou videa vytvořena, zároveň skvělá možnost sebevzdělání široké veřejnosti skrze zdravý životní styl. Všechno přehledně na jednom místě. Srozumitelně a do detailu vysvětlené. Vyvrácení spousty mýtů, o kterých člověk denně slýchá. Nejlepší možnost vzdělání on-line!

Patrik

Za co dávám největší like, je formát! Je super, vidět v jednom obraze lektora a zároveň to, o čem mluví. Mám pak skoro sobecký pocit, že mluví vážně ke mně. Na to nejsem z žádných online lekcí zvyklá, je to sympatický a personalizovaný. První lekce má jen něco málo přes 60 minut, ale vydržela bych koukat hodiny!

Pavla

Nutri akademie je skvělým základem pro někoho, kdo se o výživu teprve začíná zajímat. Díky lekcím začnete mnohem více kriticky přemýšlet a podnítí to ve vás zvědavost a touhu se vzdělávat dál. Všichni lektoři jsou aktivní na sociálních sítích, takže od nich můžete čerpat inspiraci a vědomosti i po skončení akademie. Nelituji ani jedné minuty strávené u lekcí a děkuji za tento super projekt.

Tereza

Jsem velmi vděčná za celou FitNut akademii. O zdravý životní styl a cvičení se zajímám již pár let, takže podstatu jsem znala, ale akademie prohloubila mé znalosti a dozvěděla jsem se mnohem více. Překvapilo mě i plno mýtů, kterým jsem také věřila. Lekcemi provází úžasní a zkušení lektoři a je radost je poslouchat. Ráda si ve volné chvíli znovu pár lekcí pustím.

Alexandra

Každý měsíc tipy na články, rozhovory a další vzdělávání

Kliknutím souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Podívejte se na naše newslettery.

Na co se ptáte

1.

Jak funguje studium akademie?

Akademie je online studium výživy a fitness, kterým vás ve výukových videích provedou přední odborníci z daného odvětví. Lekce trvají od 20 do 70 minut a můžete si je kdykoliv pouštět z pohodlí domova.

Chcete-li studovat pouze výživu, přihlaste se do Nutri akademie. V případě zájmu o cvičení, fyzioterapii, běh nebo první pomoc zvolte Fitness akademii. Pokud chcete získat ucelený přehled o stravě a cvičení, pusťte se rovnou do celé FitNut akademie, která se skládá z předchozích dvou. Navíc je cena při objednání obou najednou výhodnější.

Jakmile zaplatíte školné, získáte přístup do studentské sekce a můžete rovnou začít studovat. Na lekce můžete koukat v námi doporučeném pořadí, nebo zvolit své vlastní. Každý student si může v prostředí studentské sekce stáhnout také pracovní sešit, který slouží jako kreativní pomůcka k online studiu.

Více o tom, jak celá akademie funguje, najdete v sekci O akademii.

2.

Pro koho je studium vhodné, potřebuju nějaké znalosti?

Studium je vhodné pro všechny, tedy i pro začátečníky se stravou a cvičením. Naši lektoři jsou vynikající spíkři a dokážou látku vysvětlit srozumitelně začátečníkům, ale uspokojit i ty nejpokročilejší.

Studijní program akademie je samozřejmě vytvořen tak, aby šly lekce od obecných k těm nejkonkrétnějším tématům. Více než dva tisíce minut zajistí, aby nasbíral hodnotné informace jak začátečník, tak pokročilý student.

3.

Je test na konci povinný? A jak je těžký?

Test na konci akademie povinný není. Pokud však chcete získat certifikát, budete jím muset projít.

Test se u každé akademie (Nutri i Fitness) skládá ze 100 otázek, každý student bude mít trochu odlišné. Všechny vychází z informací z lekcí a v žádné z nich vás nebudeme zkoušet z latiny nebo vás nutit jmenovat nazpaměť drobné detaily. Otázky budou mířit do praxe a budeme na nich zkoušet, jestli jste pochopili kontext.

Časový limit na dokončení testu jsou 2 hodiny. Otázky jsou formou abcd či ano/ne a je vždy jedna správná odpověď. U testu můžete i googlit nebo se vracet zpět k videím a odpovědi si ověřit. Test můžete spustit vždy jednou za tři dny, pokusů máte jinak do konce studia neomezeně.

4.

Kolik času zabere studium a kdy ho musím dokončit?

Průměrnému studentovi zabere studium celé FitNut akademie zhruba 2 – 3 měsíce. Na dokončení studia máte 6 měsíců, není se tedy potřeba stresovat. Po tuto dobu máte neomezený přístup do celé studentské sekce, kde najdete videa, doporučený studijní program, pracovní sešit a mnoho užitečných zdrojů k dalšímu studiu.

Samotné videolekce si můžete pouštět kdykoliv chcete a v jakémkoliv pořadí, jejich sledování můžete také kdykoliv přerušit a opět se k nim vrátit.

Proč jsme studium omezili na půl roku? Každé studium má svůj začátek a konec. Je to z toho důvodu, abyste byli více motivovaní akademii dokončit a zbytečně neprokrastinovali. Studium si ale samozřejmě můžete za poplatek prodloužit, a to i po skončení doby studia.

5.

Mohu objednat akademii do firmy zaměstnancům?

Jasně! V takovém případě dostanete i množstevní slevu. Více se dozvíte na stránce Pro firmy.

Ozvěte se nám prosím na e-mail info@fitnut.cz a my se s vámi individuálně dohodneme a pošleme vám přístupy pro konkrétní počet zaměstnanců.

Jsme plátci DPH.

Na akademii se podílí

Blog

Trénujte svou hardiness a proměňte stres v sílu

13. leden 2023
Dnešní téma bude trošku HARD. Než se do něho ale pustíme, musíme vám položit jednu důležitou otázku: ...

Na kafi s fyziokoktejlem 2/2: Co vědět, než si pořídíte barefoot boty

3. prosinec 2022
V minulém článku jsme se s holkami z Fyziokoktejlu zabývaly držením těla a naťukly jsme téma, které si zasloužilo pořádně rozebrat – barefoot boty. Občas totiž slýcháme, že se jedná jen o módní trend, jehož skutečná funkce je diskutabilní. A protože Kris...

100+ největších mýtů o výživě a jejich odborné vysvětlení

7. listopad 2022
Mýtů o výživě je plný internet. My jsme se rozhodli prohledat články, videa i sociální sítě a ty nejčastější mýty srozumitelnou cestou uvést na pravou míru. ...

Tak už nescrollujte a přihlaste se ke studiu!