Na co se ptáte

1.

Co je to FitNut akademie?

FitNut akademie je online studium výživy a fitness, kterým vás ve výukových videích provedou přední odborníci z daného odvětví.

Skládá se z:

Přihlásit se můžete do každé z nich zvlášť nebo do obou najednou. Více o tom, jak akademie funguje, se dočtete v sekci O akademii.

2.

Jaký je rozdíl mezi Fitness a Nutri akademií?

Obě akademie jsou si formou a způsobem zpracování podobné. Ve všech lekcích se setkáte s lektory, kteří vás teoreticky či prakticky provedou daným tématem. Co obě akademie odlišuje, je obsah:

Nutri akademie vás naučí vše okolo výživy, představí vám základní principy zdravého stravování, vysvětlí vám smysl a význam makroživin, popíše různé výživové styly a pomůže sestavit vyvážený jídelníček. Celý studijní program najdete zde.

Fitness akademie je zaměřená na základy anatomie, zdravé zásady nebo naopak chyby při cvičení, během které budete poslouchat, ale i cvičit. Naučíte se vnímat své tělo, pracovat s ním, pochopíte, jak funguje kalorický výdej nebo jak si sestavit efektivní trénink podle svého cíle. Celý studijní program najdete zde.

3.

Je dané pořadí lekcí?

Ano, ale nemusíte ho dodržovat.

Pořadí lekcí obou akademií jsme zvolili tak, aby logicky dávalo smysl a naučili jste se nejdřív obecné základy a principy, a díky tomu pochopili detaily či praktičtější lekce. Jednotlivá videa si však můžete libovolně pouštět podle svého, případně se k nim vracet.

4.

Jak dlouhé jsou lekce?

Každá lekce je jinak dlouhá, záleží totiž i na náročnosti daného tématu. Lekce trvají od 20 do 70 minut, můžete je ale přerušovat a pouštět po částech.

5.

Bude se u Fitness akademie i cvičit?

Ano, a to v osmi lekcích.

Zacvičíte si s fyzioterapeutkami Lenkou a Bětkou, které vám ukážou, jak při cvičení správně dýchat a kterým chybám se vyvarovat. Netradiční lekcí vás provede i osobní trenér Radek Laci a pro kancelářské lidi bude mít několik tipů na cvičení Nela Ďopanová.

6.

Je akademie dělaná i pro muže?

Samozřejmě.

Témata lekcí jsou zaměřena na ženy i muže. Vybírali jsme podle toho i lektory, kteří s námi obsah tvořili.

7.

Kdy mohu začít studovat?

Kdykoliv - třeba ještě dnes.

Akademie nemá žádný začátek školního roku, každý ji studuje sám podle svých možností. Protože se u nás studium dá zaplatit kartou, pošleme vám přístup do studentské sekce s videi ihned po zaplacení.

8.

Jak dlouho studium trvá?

Rychlost si určujete sami. Na studium máte celkem 6 měsíců ode dne zakoupení studia, ale je na vás, jak rychle budete postupovat.

Optimálně doporučujeme zhlédnout 7 videí týdně, a v takovém případě můžete mít za měsíc jednu akademii hotovou. Fitness i Nutri akademie mají každá 28 lekcí.

9.

Co když studium za půl roku nedokončím?

Studium každé akademie (Fitness i Nutri) si můžete za poplatek 800 Kč vč. DPH prodloužit na dalších 6 měsíců Prodloužení je možné i po vypršení doby studia.

Omezeným časem na dokončení akademie se snažíme studenty motivovat, aby studium dokončili a zbytečně neprokrastinovali.

10.

Jsem začátečník. Budu lekcím rozumět?

Za to dáme ruku do ohně.

Dali jsme si opravdu velmi záležet na srozumitelnosti a praktičnosti lekcí. Nečekejte žádnou latinu, akademické vyjadřování nebo teoretizování. Cílem naší akademie je, abyste vše okolo výživy a fitness pochopili a uměli vědomosti přenést do svého každodenního života.

11.

Jsem už pokročilý. Má pro mě akademie smysl?

Zcela jistě.

Podívejte se do Studijního programu, který je opravdu obsáhlý a ve kterém si najde své každý. Vybírali jsme z nejzkušenějších osobností české a slovenské fitness a nutriční scény a za přidanou hodnotou lekcí i pro pokročilé si opravdu stojíme.

12.

Kolik to stojí a co všechno je v ceně?

Pokud studujete jen jednu z akademií, poplatek za studium je 2 700 Kč vč. DPH.

Při objednání Fitness i Nutri akademie (FitNut akademie) platí výhodná cena 4 700 Kč vč. DPH.

V ceně je:

  • studium na 6 měsíců,
  • neomezený přístup k lekcím,
  • pracovní sešit k vytištění,
  • certifikát po absolvování testu.

13.

Není studium moc drahé?

Akademii jsme připravovali 10 měsíců. Natáčeli 3 měsíce. A podílelo se na ní přes 50 moc šikovných lidí. Výsledkem je šestiměsíční studium toho, co je ve vašem životě opravdu důležité - vaše zdraví, správné nastavení mysli a přístupu k vlastnímu tělu. Porozumění, jak funguje zdravé stravování, jak si sestavit efektivní trénink nebo jak si umět poskládat kvalitní a pestrý jídelníček.

To všechno od těch největších odborníků, prakticky a srozumitelně, z pohodlí vašeho domova a s možností plnění úkolů ve vlastním pracovním sešitu.

Ještě pořád vám to přijde hodně?

14.

Jak se platí? A vystavíte mi fakturu?

Studium můžete zaplatit kartou nebo rychlým online převodem. Pozor, nejde o klasický bankovní převod, ale online převod přímo skrze platební bránu GoPay.

Fakturu najdete vždy ve studentské sekci po přihlášení. Pokud v přihlášce vyplníte firemní údaje (stačí kliknout na Kupuju na firmu), vygenerují se na fakturu tyto údaje.

Potřebujete-li pro zaměstnavatele fakturu ještě před zaplacením, ozvěte se nám na info@fitnut.cz.

15.

Co je pracovní sešit a kde ho získám?

Pracovní sešit je kreativní pomůcka k online studiu, ke které budete mít přístup ve studentské sekci po přihlášení.

Dokument v pdf si můžete stáhnout, vytisknout, svázat a používat ho na poznámky a vyplňování úkolů během sledování lekcí. Pomůže vám látku lépe pochopit a připraví vás dobře na závěrečný test.

16.

Dostanu certifikát? K čemu mi bude?

Na certifikát se můžete těšit, pokud úspěšně dokončíte závěrečný test. Vystavíme ho na vaše jméno, které uvedete v přihlášce, a budete si ho moci stáhnout ze studentské sekce a pochlubit se s ním třeba na sociálních sítích.

S certifikátem se automaticky nestanete výživovým poradcem nebo fitness trenérem. Naše akademie neslouží k získání titulu nebo určité profese. Cílem FitNut akademie je naučit vás kriticky a logicky přemýšlet o výživě a fitness a skutečně rozumět tomu, proč a co máte dělat. Certifikát je tak především dokladem, že jste byli vyškoleni od těch největších profesionálů ve svém oboru.

17.

Jak probíhá závěrečný test? Není těžký?

Po absolvování každé akademie vás čeká závěrečný test. Je dobrovolný, ale nezískáte bez něj certifikát. Skládá se u každé akademie ze 100 otázek abcd nebo ano/ne a je správná vždy jedna odpověď.

Na dokončení každého testu máte celkem 2 hodiny a můžete ho spustit jen jednou za 72 hodin (3 dny), pokusů jinak máte neomezeně až do konce studia. Pokud odpovíte správně na alespoň 80 %, získáte certifikát.

V průběhu vyplňování testu můžete koukat do svých poznámek, googlit nebo se k videům v jiném okně vracet. Nechceme vás zkoušet jako ve škole, ale spíš zjistit, jak jste pochopili kontext a jak umíte pracovat s informacemi.

18.

Mohu někomu koupit akademii jako dárek?

Určitě! Dokonce si můžete vybrat, zda chcete koupit jen online voucher nebo tištěný dárkový voucher, který vám pošleme v dárkové obálce poštou. Pokud akademii koupíte jako dárek, získáte 100% slevový kupón, který obdarovaný student použije u přihlášky.

Vouchery si můžete objednat přímo v přihlášce na tomto webu, stačí v prvním kroku zaškrtnout políčko Koupit jako dárek. V případě online voucheru vám na e-mail dorazí pdf voucher a slevový kupón pro obdarovaného studenta.

Tištěné dárkové vouchery stojí o 100 Kč více, do poznámky nám připište, zda na něj můžeme napsat i věnování a jaké. Papírový voucher vám zašleme poštou v dárkové obálce. Vypadá takto.

Vouchery se musí uplatit do 6 měsíců od jejich nákupu, jinak se zneplatní. Prosíme také o pochopení, že na koupi voucheru nelze uplatňovat žádné slevy.

19.

Mohu nám pořídit akademii do práce?

Samozřejmě! Je to super firemní benefit nebo vánoční dárek pro kolegy. Každý zaměstnavatel navíc chce mít zdravé zaměstnance, kteří se umí správně stravovat a zdravě cvičit.

Určitě vám do práce můžeme dát víc přístupů, navíc v takovém případě dostanete množstevní slevu. Více se dozvíte v záložce FitNut akademie do firem.

20.

Lze akademii koupit přes Benefit Plus?

Ano, stačí při vyplňování přihlášky zaškrtnout tlačítko Platit přes Benefit Plus.

Tak už nescrollujte a přihlaste se ke studiu!