Ing. Nela Ďopanová

zakladatelka Fpohybu
Nela měla jiné dětství a přitom skoro stejné jako její vrstevníci. Narodila se s rozštěpem páteře, kdy by podle lékařů s touto diagnózou neměla chodit. “Rozchodila to”, za čímž stojí každodenní návyky, práce s myslí a získaný přístup k pohybu. Od narození spolupracovala s fyzioterapeuty a trenéry (např. i profesor Kolář a jiní odborníci), díky nimž si jako pacient vyzkoušela řadu metod a přístupů k pohybu a tělu. Již při studiu VŠE v Praze založila společnost Fpohybu, kde své poznatky a zkušenosti nejen z oboru fyzioterapie, ale hlavně svého pohledu pacienta, předává společně se svým týmem dál. Fpohybu se zaměřuje na změnu pohybové kultury v českých kancelářích, protože většina bolestí a špatných pohybových stereotypů vzniká právě během pracovní doby.

Zajímavosti o lektorovi

Narodila se v malé vesnici Krchleby na statku a od svého dětství trénuje koně, kteří následně pracují v lese.
Svůj příběh začala sdílet až ve 25 letech díky její firmě. Do té doby věděli asi jen 4 lidé, že se narodila s rozštěpem páteře.
Na Facebooku založila skupinu Fyzioterapeuti - diskuze a zkušenosti, která má dnes přes 3 900 členů a díky ní dokáže doporučit fyzioterapeuta z jakéhokoli koutu Česka.
V Česku pomáhala při organizaci sbírky pro dětské domovy a při škole s týmem spolužáků zorganizovali charitativní výstavu SEVER, kdy výtěžek z akce zaplatil paní Renatě umělou dlahu, aby se mohla vrátit po těžké nemoci zpět na nohy.
Za rok 2019 vystoupila na 3 velkých konferencích, celkem před 5000 lidmi.
Dobrovolničila v Brazílii.